Tým Ursu

Prófa – Jan Šimbera :

Prófa – Jan Šimbera

Prófa je vůdcem letošního Ursu. Pochází z Nového Města nad Metují, kde vedl malý oddíl a sedí v revizní komisi, žije a pracuje v Praze jako datový analytik a k tomu studuje doktorát z geoinformatiky. Jeho oborem je právo, organizace nebo práce v týmu, ale dělá, co je zrovna potřeba. Rád loudí zvuky ze své kytary, čte, chodí, (kolo)běžkuje, hraje improvizační divadlo a dělá politickou agitaci. Nevyléčitelně přízemní romantik se zálibou v britském humoru.

profa@skaut.cz
Renča – Renáta Farkašová :

Renča – Renáta Farkašová

Někdy je dospělákem mezi dětmi v jedné svobodné škole, jindy usiluje o vzdělání chemické a pedagogické, také se věnuje impru a storytellingu. Umí tavit sklo. Když to jde, jde do divadla, do knihovny nebo na slam.
Ráda se ptá, nerada čeká a často někam pospíchá.
Jejími oblíbenými prostředky k pohybu jsou běžky, koloběžky a cizí auta. Je sovou týmu - ráda chodí spát jako poslední a její rána popisuje nejlépe píseň Ranní rány od Trabandu.

renca@skaut.cz
Václavka – Václav Dostál :

Václavka – Václav Dostál

Pochází z Moravskoslezska, ale studia ho zavedla do hlavního města, kde se aktuálně věnuje doktorátu z filosofie a práci v univerzitním archivu. Ve skautingu se po předání smečky vlčat a střediska novému vedení nejvíc pohybuje kolem archivu Junáka a ILŠ Collegium. Na Ursu se zabývá hlavně myšlenkovými základy a historií skautingu. Rád debatuje o vážných věcech, má rád vážnou i nevážnou muziku a pořádný hrnek kafe s něčím sladkým (ideálně všechno najednou).

vaclav.dostal@skaut.cz
Luko – Lukáš Kozel :

Luko – Lukáš Kozel

Luko pochází z Příbrami, kde dálkově spolupracuje s domovským oddílem. Pracovně a studijně ale žije v Praze, kde ho potkáte většinou s foťákem v ruce nebo na rameni. S tím ho také budete potkávat i na Ursu, kde se bude starat o vaše nové profilovky na sociální sítě. Focení a letadla jsou velkou částí jeho životní náplně společně s kytarou a kvalitní kávou. V roce 2016 si sám Ursem prošel a od loňska se stal součástí týmu za MTZ.

kozel.lukass@gmail.com
Chroust – Tereza Kasalová :

Chroust – Tereza Kasalová

Jejím místem narození, pobytu, studia a velkou srdeční záležitostí je Olomouc. Do konce letošního léta vedla dívčí oddíl Světýlka, který sídlí na klubovně u Klášterního Hradiska a ve kterém sama vyrostla. Po čtyřletém výletu do Uherského Hradiště, kde vystudovala průmyslový design, se co nejrychleji vrátila zase zpátky do Olomouce a pustila se do studia dějin umění, které ji už šestým rokem naplňuje a snad ho brzo dokončí. Když zrovna nestuduje nebo neskautuje, tak ji najdete někde pobíhat na larpech nebo sedět doma s kytarou mezi svými králíčky.

Birinjin@seznam.cz
Cibule – Kateřina Škopová :

Cibule – Kateřina Škopová

Cibule je z Prahy, kde finišuje studia učitelství na Fakultě tělesné výchovy a sportu a na Přírodovědecké fakultě. Do Podbrdí si jezdí „odpočinout“ učením v komunitní škole. Nepohrdne cyklistikou, běháním, skandinávskou přírodou, kajakem, pohybovými hrami nebo třeba zdravovědou. Ursus absolvovala v roce 2014 a nyní vede družinu vodních skautů a roverský kmen. Pracovně bruslí, lyžuje, paddleboarduje, běžkuje a sportuje s domškolákama. Je ranní ptáče!

cibule@skaut.cz
Dave – David Tureček :

Dave – David Tureček

Dave je z Uherského Hradiště, aktuálně žije a pracuje v Praze. Na ústředí pomáhá dobrovolníkům se skautISem. Je zástupce oddílové vedoucí v koedukovaném oddíle. Zároveň je čerstvým absolventem Ursu 2018. Ve volném čase rád jezdí vlakem zpět na Moravu (někdy i běžkovat, když je tam sníh).

dave.uh@skaut.cz
Jejda – Lucie Filipová :

Jejda – Lucie Filipová

Na Jejdu narazíte hlavně v Praze, po níž většinou zběsile pobíhá. Začala studiem speciální pedagogiky a další rok si z „nudy“ přibrala andragogiku. Vedle vzdělávání sebe (a dospělých) přemýšlí i nad vzděláváním těch nejmladších. Jak už u svých benjamínků, tak u dětí ve svobodné škole. Zajímá ji zážitková pedagogika, výtvarné tvoření všeho možného, ráda vaří a když není zbytí, i na kytaru občas zahraje. Je asi největším fanouškem luskounů.

lucie.filipova@skaut.cz
Izzy – Jan Izák :

Izzy – Jan Izák

Izzy pochází z malého městečka Lázně Bohdaneč nedaleko Pardubic, kde se dlouhou dobu podílel na vedení skautského oddílu. Po magisterském studiu financí ve Švýcarsku a výměnném pobytu v Číně se vrátil zpátky do Čech, kde pracuje jako finanční analytik. Až donedávna se podílel na vedení RLK Fonticlus Maděra. Rád cestuje, běhá, improvizuje se skautskou skupinou ŘekniVěž a zkouší všechny možné formy LARPů.

honza.izak@gmail.com
Nezmar – Markéta Pelantová :

Nezmar – Markéta Pelantová

Nezmar je z Prahy, kde i aktuálně studuje na přírodovědě buněčnou a vývojovou biologii. Vedle studia pracuje v laboratoři a po večerech v jazzovém klubu, vede skautský oddíl Hanyetu a taky jednu družinu skautek. V Praze ji s největší pravděpodobností potkáte v některé z kaváren, které obecně s velkou chutí obráží, kdykoli je k tomu čas, příležitost a vhodný komplic. Ráda chodí na výstavy, sleduje filmy různých kvalit, poslouchá hudbu, hraje florbal a čas od času i čte.

pelantova.marketa@gmail.com

Anče – Anna Dvořáková

Hardy – Petr Varmus

Bára – Barbora Sedláková

 

A v týmu dříve pracovali:

Barbora Kučerová – Bagu, Jaroslav B. Procházka – Ballů, Barbora Čížková – Barča, Martin Němec – Ben, Petr Zajíček – Chodec, Martina Lejsková – Čiko, Ondřej Kupka – Dick, Tomáš Pokorný – Elt, Jiří Kinc – George, Břetislav Kelnar – Grizzly, Tomáš Novák – Choroš, Jakub Hadaš – Jelen, Martin Krátký – Kecka, Kristýna Sobolová – Kiki, Tomáš Kutil – Klokan, Milan Růžička – Krtek, Lucie Krchová – Lucka, Lucie Procházková – Lucka, Kamila Černá – Macíček, Magdaléna Březinová – Máďa, Amálka Nedbalová – Málí, Ondřej Finke – Malík, Věra Voňavková – Mauglí, Denisa Raichlová – Motla, Michal Pásztor – Myšák, Kateřina Krausová – Pedra, Josef Dytrych – Pepek, Michal Peroutka – Pérák, Jiří Bican – Piškot, Hana Procházková (Kupková) – Princezna, Vítek Koutenský – Pudil, Miroslav Řezáč – Rejsek, Adéla Hanáková – Safari, Jiřina Borůvková – Sasanka, Jan Fous – Sermir, Jana Toulcová – Skoky, Jiří Kučera – Smíšek, Petr Störzer – Světýlko, Štěpánka Gennertová – Šipka, Kryštof Šeferna – Trpaslík, Lenka Burešová – Tuleň, Martin Kolář – Tygr, Kristýna Koutenská – Vilík, Soňa Príborská – Xsi, Hana Ambrožová – Žofka