Tým Ursu

Prófa – Jan Šimbera :

Prófa – Jan Šimbera

Prófa je vůdcem letošního Ursu. Pochází z Nového Města nad Metují, kde vedl malý oddíl a sedí v revizní komisi, pracuje v Praze jako datový analytik a k tomu studuje doktorát z geoinformatiky, momentálně je na studijní stáži v estonském Tartu. Možná ho znáte z čajovny Tunel nebo VŠRK Skrypta. Jeho oborem je právo, organizace nebo práce v týmu, ale dělá, co je zrovna potřeba. Rád loudí zvuky ze své kytary, čte, chodí, běžkuje, hraje improvizační divadlo a dělá politickou agitaci. Nevyléčitelně přízemní romantik se zálibou v britském humoru.

profa@skaut.cz
Macíček – Kamila Černá :

Macíček – Kamila Černá

Je ze Znojma, ale teď žije v Praze. Vedla smíšený oddíl ve Znojmě a byla součástí několika vzdělávacích akcí Junáka. Je jí 28 let a v týmu Ursu působí od roku 2012. Skautsky se podílí na činnosti odboru Skautingu pro všechny. Vystudovala pedagogiku na Filozofické fakultě UK (Bc.) a navazuje studiem sociální pedagogiky a výchovy ke zdraví na Pedagogické fakultě UK. Pracovala jako paní vychovatelka v družině v alternativní základní škole (ZŠ Livingston) a před tím byla paní učitelkou ve třídě pro děti s poruchami učení a chování. Hlavní náplní jejího času je minulé léto narozený syn. Moc ráda jí zákusky, pije dobrý čaj nebo tvoří něco s papírem.

kamilacernaa@gmail.com
Renča – Renáta Farkašová :

Renča – Renáta Farkašová

Někdy se patlá v blátě s dětmi z lesní školky, jindy usiluje o vzdělání chemické a pedagogické nebo se věnuje impru. Když to jde, jde do divadla, do knihovny nebo na slam.
Ráda se ptá, nerada čeká a často někam pospíchá.
Jejími oblíbenými prostředky k pohybu jsou běžky, koloběžky a cizí auta. Zajímá se o lidi, příběhy a myšlenky, proto se s ní na kurzu setkáte u témat jako je osobnost, hodnoty nebo skautské ideály.

renca@skaut.cz
Čiko – Martina Lejsková :

Čiko – Martina Lejsková

Čiko pochází z Jablonce nad Nisou, ale většinu času tráví v Praze, kde studuje Všeobecné lékařství na 2.LF. V Jablonci funguje jako výchovný zpravodaj pro rovery a je lodivodkou dívčího oddílu. Ve volném čase ji většinou najdete někde běhat, jezdit na lyžích nebo v kajaku hlavou dolů. Ráda realizuje spontánní a bláznivé nápady a hraje improvizační divadlo. Odpočívá u dobré knížky, filmu, rukodělek nebo jídla a svůj život si nedokáže představit bez smíchu a hor.

ciko@skaut.cz
Piškot – Jiří Bican :

Piškot – Jiří Bican

Je z Prahy, kde také od útlého dětství skautuje a spoluvede oddíl, kromě výchovně-metodických věcí dělá také hospodáře. Jako práci si vybral sezení u počítače a softwarovou vývojařinu, mimo exaktní vědy ho ale baví alternativní přístupy k životu, filosofie, cestování a poznávání nových a nevšedních zážitků. Miluje hory, v zimě na nich lyžuje a v létě chodí, rád by i horolezil. K dalším vášním patří nekonvenční hudba a spontánní tanec.

bicanjirka@gmail.com
Tygr – Martin Kolář :

Tygr – Martin Kolář

Tygr je doma v plzeňském oddílu Kalahari, který teď druhým rokem vede, což je pro něj tou nejmilejší výzvou. Moc rád čte, jí a tančí, moc rád (si) hraje, ať už jde o videohry, divadlo nebo larp. Vyžívá se v příbězích a zvratech, fascinují ho jiné světy, nové technologie a vize budoucnosti, o kterých rád vede dlouhé filosofické debaty. Pomaličku se učí Japonsky a do práce teď chodí programovat a jíst Miso polévku. Ursus sám absolvoval v roce 2013.

tygger@skaut.cz
Málí – Amálie Nedbalová :

Málí – Amálie Nedbalová

Málí je čistokrevná Pražačka, která vede třetím rokem dívčí oddíl Minnehaha na Praze 13. Letos dokončuje bakalářské studium na dvou školách - Speciální pedagogice a Učitelství geografie a matiky. Srdce jí bije pro rytmus a hudbu, takže stepuje, tančí a hraje na violoncello. Ráda putuje po Kokořínsku, které ji fascinuje svou krásou. Za nejlepší prokrastinaci považuje pečení dortů. Ursus absolvovala v roce 2015 a letos je druhý rok v týmu.

amalie.nedbalova@seznam.cz
Václavka – Václav Dostál :

Václavka – Václav Dostál

Pochází ze Studénky, ale studia ho z rodného Moravskoslezska zanesla do hlavního města, kde se aktuálně věnuje doktorátu z filosofie a práci v univerzitním archivu. Ve skautském prostředí se po předání smečky vlčat a střediska novému vedení nejvíc pohybuje kolem pražského archivu Junáka. Rád přemýšlí a debatuje o vážných věcech, má rád vážnou i nevážnou muziku a pořádný hrnek kafe s něčím sladkým (ideálně všechno najednou).

vaclav.dostal@skaut.cz
Luko – Lukáš Kozel :

Luko – Lukáš Kozel

Luko pochází z Příbrami, kde dálkově spolupracuje s domovským oddílem. Pracovně a studijně ale žije v Praze, kde ho potkáte většinou s foťákem v ruce, nebo na rameni. S tím ho také budete potkávat i na Ursu, kde se bude starat o vaše nové profilovky na sociální sítě. Focení a letadla jsou velkou částí jeho životní náplně společně s kytarou a kvalitní kávou. V roce 2016 si sám Ursem prošel a od letoška se stal součástí týmu za MTZ.

kozel.lukass@gmail.com
Šipka – Štěpánka Gennertová :

Šipka – Štěpánka Gennertová

Šipka je skautsky doma v Děčíně, kam občas přijede podpořit rovery při jejich činnosti. Ze severních Čech utekla za studiem matematiky do Brna a tuto moravskou metropoli si zamilovala. Pokud není ve škole, tak někde výletí, pracuje, učí se tančit nebo snídá v brněnském Skautském institutu. Sní o tom, že se jednou naučí slušně počítat, obstojně programovat, vařit jako její babičky nebo žonglovat se čtyřmi míčky. Ráda zkouší nové věci, usmívá se na svět kolem sebe a doufá, že bude v zimě hodně sněhu.

s.gennertova@seznam.cz
Trpaslík – Kryštof Šeferna :

Trpaslík – Kryštof Šeferna

Trpaslík je Pražák ze Stodůlek, ale jeho oddílem je dejvická Záře. Studuje medicínu, trochu hraje hokej, trochu leze, rád tančí, rád si povídá se starejma lidma, nadšeně skáče na lyžích a na horách tráví co možná nejvíc času. Zapomíná doplňovat mlíko do lednice a otáčet kalendář, stopuje po Evropě, pase ovce a leze do kanálů. Když doma nikdo neni, rád si sedne s kytarou a přehraje si Kryla. V týmu i na Ursu je letos nováčkem, takže pro něj bude spousta věcí stejně nová, jako pro Vás.

kseferna@gmail.com
Motla – Denisa Raichlová :

Motla – Denisa Raichlová

Motla pochází z Prahy, kam se ráda vrátila po studiu v Českých Budějovicích. Dlouhé roky vedla dívčí oddíl. V současnosti je členkou Skautingu pro všechny, kde má na starosti vzdělávání, a šéfuje pražské čekatelky - Tři věže. Po několika letech a zkušenostech z jiných kurzů se vrací na Ursus, kde byla sama účastnicí, a těší se na to, jaké to bude z druhé strany. V civilním životě učí druhostupňové děti humanitní předměty (češtinu, dějepis a občanku) na alternativní základní škole. Kromě toho ráda čte, peče sladké koláče a pije dobrou kávu.

motlade@seznam.cz

Anče – Anna Dvořáková

Hardy – Petr Varmus

Nezmar – Markéta Pelantová

Barča – Barbora Čížková

Kiki – Kristýna Sobolová

 

A v týmu dříve pracovali:

Jaroslav B. Procházka – Ballů, Barbora Čížková – Barča, Martin Němec – Ben, Petr Zajíček – Chodec, Ondřej Kupka – Dick, Tomáš Pokorný – Elt, Jiří Kinc – George, Břetislav Kelnar – Grizzly, Jakub Hadaš – Jelen, Martin Krátký – Kecka, Kristýna Sobolová – Kiki, Tomáš Kutil – Klokan, Milan Růžička – Krtek, Lucie Krchová – Lucka, Lucie Procházková – Lucka, Magdaléna Březinová – Máďa, Ondřej Finke – Malík, Věra Voňavková – Mauglí, Michal Pásztor – Myšák, Kateřina Krausová – Pedra, Josef Dytrych – Pepek, Michal Peroutka – Pérák, Hana Procházková (Kupková) – Princezna, Vítek Koutenský – Pudil, Miroslav Řezáč – Rejsek, Jiřina Borůvková – Sasanka, Jan Fous – Sermir, Jana Toulcová – Skoky, Jiří Kučera – Smíšek, Petr Störzer – Světýlko, Lenka Burešová – Tuleň, Kristýna Koutenská – Vilík, Soňa Príborská – Xsi, Hana Ambrožová – Žofka